Roman özetleri

Yalnış Adres kitap özeti – Jane Heller

Jane Heller’in yazdığı “Yalnış Adres” roman ve kitap özeti.

KİTABIN KONUSU :
Kendi halinde yaşayan  bir anaokulu öğretmenin oturduğu binaya , onunla aynı ismi taşıyan , pahalı dergiler için ünlü kişilerle röportaj yapan çok güzel kadının taşınmasıyla gelişen olaylar .

Yalnış Adres kitap özeti - Jane Heller
KİTABIN ÖZETİ :
Nancy Stern ; kendi halinde bir yaşam süren bir anaokulu öğretmenidir . Yaşadığı apartmana kendisiyle aynı ismi taşıyan pahalı ddergiler için ünlü kişilerle röportaj yapan çok güzel ve bir çok erkek arkadaşı olan bekar bir kadındır.Binaya diğer Nancy ‘nin taşınmasıyla ana okulu öğretmeni Nancy ‘nin hayatı birden değişmeye başlar. Çünkü toplantı , partilerden sıkılan Nancy telefon rehberine ismini kaydettirmemiştir . Bu yüzden arayanlar öğretmen Nancy ‘nin adını ve adresini bulurlar . Öğretmen Nancy ‘e sürekli çiçekler , hediyeler mektuplar ve telefonlar gelir . Fakat sonradan kapıcı vasıtasıyla binaya kendi adında ünlü birinin taşındığını öğrenir .Hatta onunla evinde çay içerek mektuplarını değiştirir . Fakat bir gün gene ünlü Nancy  arayan bir erkeğin sesinden hoşlanarak yanlış olduğunu bile bile onunla buluşur . Kendini ünlü Nancy gibi gösterir ve bu insana aşık olur . Aşık olduğu kişi  kendini ünlü bir kuyumcuda çalışan müdür olarak tanıtır fakat çalınan mücevher bulmak için tutulan bir dedektiftir.

Öğretmen  Nancy ‘e bir öğrencisi tarafından yılbaşında çok pahalı bir iğnelik hediye edilir Fakat bu iğnelik çocuğun babası tarafından  bir kuyumcudan çalınmıştır . Çocuğu babası iğneliği geri alabilmek için Nancy ‘nin evine giderler ve paniğe kapılıp onu yanlışlıkla öldürürler. Öğretmen Nancy ‘nin sevgilisi durummun farkına varır ve bir plan yapar . Bir kutlama için verilen partiye Nancy’nin iğneliğini  takarak sevgilisiyle beraber giderler. Öğrencinin babası da partidedir. İğneliği almak için kuytu bir yerde  Nancy’e saldırdığı anda polisler tarafından yakalanır . Sonunda  Nancy ve sevgilisi evlenerek mutlu bir hayata yelken açarlar.

KİTABIN ANA FİKRİ :
Tanımadığımız  kişilerle başkasını adıyla buluşmamalıyız . Kendimizi başkasının yerinde göstermemeliyiz.yoksa başımıza kötü şeyler gelebilir .

KİTAPTAKİ OLAYLARIN VE ŞAHISLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ :
Nancy  Stern : Kendi halinde , üç dört yıl önce kocasından boşanmış , orta boylu monoton bir hayat süren bir kişidir .
Ünlü Nancy Stern  : Uzun boylu , sarışın , çok hoş ve güzel bir bayandır . Bir çok erkekle ilişkisi vardır ve artık bu hızlı yaşamdan bıkmıştır .
Bill Fischer : Cesur , gözü pek , uzun boylu ve yakışıklı bir dedektiftir.
Bağlantı adresi  http://www.onlinekitapozetleri.com/kitap-ozetleri/5983-yalnis-adres-kitap-ozeti-jane-heller.html

Related posts

Bir Genç Kızın Gizli Defteri Kitap Özeti

yakutlu

Bin Yılın Mirası / Makamı Var Eden Döngü: Edvar Geleneği Kitap Özeti

yakutlu

Cennete Bilet Kitap Özeti

yakutlu

Leave a Comment