Bireysel Gelişim

Kitap Okumanın Faydaları Nedir ?

Okuman insanların öğrenme için uygulayacağı en etkili yoldur.  Gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerin çoğunun nüfus bazlı olarak  %60 kitap okuyarak bu seviyelere gelmiştir. Aksi halde gelişmemiş ülkelere bakarsak yaşadıkları sorunların bilgisizlikten kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bunun yüzündende ülke harcamalarını daha gereksiz, yararsız ve zaman kaybı yapacak işlerle uğraşmaktadırlar.

Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi yetişmiş olacaktır. Kendisini yetiştirmişKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitap okumanın sınav hazırlığına da katkısı vardır. Kitap okuyan ve okuduklarını çok iyi değerlendirebilen öğrenciler diğer öğrencilere göre çok daha başarılı olmaktadırlar.

Kitap okumanın zihni gelişmeye katkısı aslında anne karnında başlar. Anne karnındaki bebek 6. ya da 7.aydan itibaren dış dünyayı işitebilir. Kendisine kitap okunan çocukların dil gelişimi sağlıklı olmaktadır. Kitap okunan ve kitap okuyan çocukların düşünceleriKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
diğer çocuklara göre çok daha zengin olur. Kitap okuyan çocukların iletişim kapasiteleri artmaktadır. OkumaKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
çocuğun kelime hazinesini de arttırmaktadır.

Birçok aileKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
çocuklarının kitap okumamasından şikayetçidir. Kitap okurken sıkılan çocukKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
nedense saatlerce televizyon ya da bilgisayar karşısında kalabilir ve nedense sıkılmaz. Bilgisayarda oyun oynayarakKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
televizyon seyrederek büyüyen çocuklarımız gittikçe okuma isteklerini yitirmekte ve okumanın sağladığı imkandan mahrum kalmaktadırlar. Karakter gelişimiKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
bilgiyi ve araştırmayı seven insanların yetiştirilmesi ile mümkün olur. ÇocuklarınKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
kendilerini okuyarak yetiştirmeleri gerekir. Çünkü eğitim sürecinde çocuklara her şey anlatılmazKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
yani buna imkan yoktur. Yanlış bilgi ile doğru bilgiyi ayırabilen kişilerin sayısının artması içinKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
kişiye çocukluktan itibaren kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerekmektedir. Kitap okuma alışkanlığı olan çocukların eğitim süreçleri de çok daha başarılı olmaktadır. Buda anne – babaların işlerini kolaylaştırmaktadır. Kitap okumayan nesillerin fikir üretme kabiliyetleri körelmektedir ve başarılı bir iletişim kuramamaktadırlar.

Çoğunlukla iş sonrası – okul sonrası ya da evde televizyon karşısında amaçsızcaKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
elimizde kumanda kanal kanal dolaşarak boşa geçirilen zamanlar kitap okuyarak geçirilebilecek en verimli zamanlardır. Yine bunun gibi trenKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
otobüsKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
taksiKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
uçak gibi ulaşım araçlarında seyehat ederken de kitap okuyabiliriz ve zorunlu olarak geçen bu boş zamanları değerlendirebiliriz. Sahip oldukları her boş anda yanlarında bulunan kitabı okuyan batılılarKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
kitap okuma alışkanlıkları ile göz doldurmaktadırlar. Ne yazık kiKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
biz onlar gibi olamadık hala.

Gazete ve dergilere oranla çok daha kapsamlı bilgi içerir kitap. KitaplarKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
hakikaten çok faydalıdır. Bazılarına pahalı gelir kitap. Ama aynı kişiler mevzu içkiKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
sigaraKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
alkol vb olunca çok rahat para harcayabiliyor. Üstelik bu miktarKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
kitaba verilecek olanın kat kat fazlasını bulabilmektedir. KitapKitap Okumanın Faydaları Nedir ?
bize kattıklarını düşünürsek hiçte pahalı değil. Lütfen kitap okuyalım!

Google

Bir önceki yazımız olan Sil Baştan Kitap Özeti başlıklı makalemizde Ken Grimwood kitapları, Ken Grimwood romanları ve Ken Grimwood Sil Baştan kısa özeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bağlantı adresi  http://www.onlinekitapozetleri.com/kitap-okumanin-faydalari-nedir.html

Related posts

Bize Her Yer Trabzon Kitap Özeti

yakutlu

ETKİLİ HATIRLAMA TEKNİKLERİ

yakutlu

Budala Kitap Özeti

yakutlu

Leave a Comment