Kitap Özetleri

Karatay Diyeti

karatay-diyeti

Arka Kapak

Bu kitap, klasik bir diyet kitabı değil. “Kibrit kutusu”, “iki yemek kaşığı” gibi anlamsız ölçülerle insanları strese sokmuyor. Karatay Diyeti bir yaşam biçimi. Yıllardır pazarlanan beslenme balonlarını patlatıyor, doğru beslenmenin ne demek olduğunu anlatıyor.
Beslenme ile hücresel/hormonsal fonksiyon bozuklukları arasındaki yakın ilişkiye odaklanan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, kilo vermenin ABC’sini öğretiyor, hiç zorlanmadan zayıflamanın ve zayıf kalmanın sırrını açıklıyor.Hepimiz yıllardır içinden çıkılamayan kısır döngüden, yani kilo verip geri alma korkusundan da kurtarıyor! Üstelik sürprizleri var. Onun sisteminde kalori hesabı ya da diyet ürünlerin peşinden koşmak yok! Et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler serbest…Kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız; kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız bu kitap tam size göre…

Kitap Özeti

Karatay Diyeti Canan Efendigil Karatay

Canan Efendigil Karatay tarafından kaleme alınan Karatay Diyeti kitabı da her diyet kitabı gibi bu klasik bir diyet kitabı değil sözü ile başlıyor. Sonra tüm diyet teorilerini çürütüyor ile devam ediyor.

Kitap diğer diyet kitaplarından farkı yok ve size yine sağlıklı beslenme ile nasıl kilo verilebileceğini ve dahası nasıl kilonuzu koruyabileceğinizi belirtiyor. İstediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz fakat her şeyin bir mantık çerçevesi var ve bunun dışına çıkmazsanız ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.

Bilimsel olarak ne yerseniz yiyin vücudunuzun hareketlilik oranı yani günde ortalama harcadığınız enerjiye karşılık gelenden fazla besin tüketirseniz bu kilo olarak döndüğü kanıtlanmıştır. Karatay Diyeti de buna farklı bir açıdan bakarak bir yenilikmiş gibi size sunuyor.

The post Karatay Diyeti appeared first on Kitap ozetleri.

Related posts

Papalığın Sonu Kahin Aziz Malachy’ye Göre Kitap Özeti

yakutlu

İddia Uğruna Aşk

yakutlu

Dumanlıda Telaki Var Oyunu Özeti

yakutlu

Leave a Comment