Roman özetleri

İnsan Ne İle Yaşar Tolstoy DETAYLI KİTAP ÖZETİ

İnsan Ne İle Yaşar

Tolstoy DETAYLI KİTAP ÖZETİ

İnsan Ne İle Yaşar, ünlü düşünür ve yazar Tolstoy’un okuyucunun manevi dünyasına hitap eden hikayelerinden oluşan en önemli eserlerinden biridir. Kitaba ismini veren hikayede, fakir bir ayakkabıcı ustası Simon tarafından kurtarılan, Michael, şu temel soruların cevabını bulmada yardımcı olur: İnsana yön veren şey nedir, insana ne verilmemiştir, insan ne ile yaşar?


Kadın kendisinin olmayan çocuklara duyduğu sevgiyi gösterip ağlayınca, içindeki Tanrı’yı gördüm. O anda ‘İnsan ne ile yaşar’ anladım. O an, Tanrı’nın son dersini verdiğini ve beni bağışladığını anladım. O anda üçüncü kez gülümsedim.

İnsan Tanrı’yı daha iyi anladıkça, O’nu daha iyi tanır. Tanrı’yı daha iyi tanıdığı zaman da, O’na daha yakınlaşır, böylece O’nun iyiliğini, merhametini ve sevgisini daha iyi örnek alabilir..

Uşak küreği aldı. Pahom’un içine sığabileceği büyüklükte bir çukur kazdı ve onu gömdü. İki metreden az bir toprak parçası Pahom’a yetti de arttı bile.

Bağlantı adresi http://www.gungorenliyiz.biz/index.php?option=com_content&view=article&id=673:insan-ne-ile-yasar-tolstoy-detayli-kitap-ozeti&catid=133:kitap-ozetleri&Itemid=211

Related posts

EKSİK PARÇALAR

yakutlu

ADI AYLİN

yakutlu

Fatih Harbiye Özeti

yakutlu

Leave a Comment