Çocuk Kitapları

Feyzi Uluğ – Okulda başarı

Feyzi  Uluğ’un bu eseri yalnızca öğrenciler için değil anneler – babalar ve öğretim görevlileri içinde oldukça faydalı olabilecek kaynakların arasında yer almaktadır. Okulda başarının temel sırlarını ve yapılması gerekenleri anlatan Feyzi Uluğ iyi birer öğrenci yetiştirmek isteyen anne babalar ya da kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için tartışılmaz nimet niteliğinde bir kitaptır.

İçerisinde farklı alan ve bölümlerinin konu aldığı kitap temel olarak nasıl çalışması gerektiğini ve çalışırken nerelere dikkat edilmesi gerektiğini konu almaktadır. Bunların yanı sıra ders sırasında ve çalışmalar sırasında kontrasyonun da size sağlayacaklarına değinmekte ve kontrasyonunuzu nasıl dolaylı yollar ile sağlayabileceğinize dair size bazı küçük ancak faydalı ipuçları sunmaktadır.

Kitabın sunduğu bazı yöntemlerde tüm dünya tarafından kabul görmüş, başarıya en kolay yoldan götürecek taktiklerin arasında yer almaktadır. Bunlarda okuma yöntemi yazarak çalışma yöntemi dinlediğini ya da çalıştığını anımsama yöntemi gibi çeşitli alanlara ayrılmaktadır. Farklı bölümlerden oluşmasına karşın kitap oldukça kısa sürede bitirilebilen ve eğitim hayatı boyunca bireylere fazlasıyla yardımcı olacağına inanılan sayılı kitapların arasında yer almaktadır.

Related posts

Ayaşlı ile Kiracıları – Memduh Şevket Esendal

yakutlu

Ay’a yolculuk – Jules Verne

yakutlu

Tutkunuzu keşfedin – Arnie Warren

yakutlu

Leave a Comment