Kitap özetleri

Kitap özetleri

Türkiye’nin Kitap Sevgisi

Günümüzde Türkiye’de kitap okumanın değeri ne kadar ilginçtir ki  gitgide azalmaktadır. Ülkemizde kitap okumak bir kültür seviyesi değil de utanç kaynağı olarak bile görülmektedir.  İnsanlar günlük yaşantının uğraşılarından kitabın onlara vereceği faydanın farkında bile değiller. Kitaplar genelde evlerimizin dekorasyonunun bir parçası olarak görülmektedir.

Ülkemizde kitap okuma alışkanlığı hat safhalarda olsaydı, belkide şimdi çok farklı yerlerde olurduk diye düşünüyorum. Çünkü okumanın iyisi kötüsü yoktur. İyi veya kötü olsun birçok bilgiyi kitaplar bizlere aşılıyor. Belkide çok farklı yerlerde olurduk demişken düşünsenize, Refah seviyesi üst düzeylerde olan bir ülkeyi, ülkenin büyük kısmını aydın kesimin oluşturduğunu, gerek bilimsel alanda gerekse kültürel alanda gelişmişliği… Bunlar aslında olmayacak şeyler değil. Fakat bilgisizlik ve tembellik hep bizim yanımızda. Hayat şartlarının zorlaşmasıyla halkın sosyalleşme zamanı gitgide azalmakta. Bu da halkı ve ülkenin düzeyini olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Şeytan Dönemeci kitap özeti - Agatha Christie başlıklı makalemizde agatha christie şeytan dönemeci izle, agatha christie şeytan dönemeci konusu ve agatha christie şeytan dönemeci oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitap özetleri © 2013